База - склад магазин С нами комфортно
легко и надежно
         (043) 269-22-56
         (067) 988-63-99
         (093) 787-75-63
         (099) 706-64-42
Время работы: 9-00 18-00
заказы через сайт
круглосуточно
(Пустая)
Единая страна
Русский  Украинский 

Каталог

Блог / Новости

Блог / Новости RSS 2.0

Вибираємо холодильник

До вибору одного з найголовніших побутових електроприладів - холодильника - потрібно підходити з особливою ретельністю. Плануючи покупку, необхідно в першу чергу, визначитися з розміром холодильника. Особливо уважно потрібно підійти до цього питання, в тому випадку, якщо у вас маленька кухня. А також слід заздалегідь ретельно обдумати, де Ви збираєтеся його встановити. При цьому потрібно врахувати не тільки площа розміщення холодильника, але і навколишній простір.

Прикиньте розмір холодильника з відчиненими дверцятами, щоб він не створював перешкод для проходу і доступу до інших об'єктів, так як можливість переважування дверець є не у всіх холодильників. Не завадить також продумати заздалегідь маршрут, по якому холодильник доставлять до місця установки: буде прикро, якщо обраний холодильник "не пролізе" в двері, або пролізе, але зашкодить інші меблі і т.п. Особливо це стосується широких і глибоких холодильників і моделей Side-by-Side. Тому, в першу чергу рекомендуємо Вам подумати про габаритні розміри та обсязі холодильника.

Ознайомившись з усіма можливостями і функціями холодильників, Ви зможете вирішити, які з них вам необхідні, і вибрати модель, яка буде відповідати Вашим вимогам не тільки за габаритними розмірами, об'ємом, енергоспоживанню, ергономічності, але і по функціональному оснащенню. Чим більше Ви дізнаєтеся про холодильники, тим правильніше буде, у результаті, Ваш вибір.

Розміри і об'єм
За габаритними розмірами холодильники можна умовно розділити на такі групи:

Однокамерні холодильники
Вони можуть бути низькими і вузькими, з невеликою морозильною камерою, яка, як правило, розташовується зверху. Габаритні розміри таких холодильників можуть бути приблизно наступні: висота від 85 до 160 см, ширина близько 55 см і глибина зазвичай стандартна - 60 см.
Двокамерні холодильники
Полажуй, найпопулярніші холодильники. Ці моделі мають 2 двері - холодильної та морозильної камери. Морозилка може перебувати як зверху, так і знизу. Зазвичай, якщо морозильна камера знаходиться вгорі, то вона являє собою ящик, розділений однією-двома полками. У випадку з нижньою морозилкою, вона найчастіше, обладнана вижвіжнимі ящиками. Об'єм морозильної камери більше в моделях з нижнім розташуванням її. Габарити двокамерних холодильників бувають найрізноманітніші - можна знайти для будь-якої кухні і сім'ї.
Трикамерні холодильники
Крім морозильної і холодильної камери, мають камеру нульової температури або т.зв. «Зону збереження свіжості». Температура в такій камері становить від 0 до +2 градусів, що ідеально підходить для зберігання швидкопсувних продуктів, які ви не хочете заморожувати. У таких умовах продукти зберігають свою свіжість і смак довше, ніж в холодильній камері.
Холодильники Side-by-Side
Двосторонні, з боковим розташуванням морозильної камери. Висота таких холодильників може бути близько 180 см, глибина - 60-80 см, а ширина - до 100 см! Ідеальний варіант для ресторанів і великих сімей. Завдяки місткою морозильній камері, наморозили продуктів можна на всю сім'ю.

Дуже важливо вибирати одночасно не тільки відповідні габарити холодильника, але і об'єм. Ці два показники - габарити і об'єм - зв'язані нерозривно, кожний є дуже важливим. Вибір обсягу холодильника зводиться у результаті до вибору співвідношення обсягів холодильної та морозильної камер. Орієнтуватися тут потрібно на Ваші власні потреби при зберіганні продуктів. Якщо Ви збираєтеся зберігати багато заморожених продуктів тривалий час, - краще придбати холодильник з великою морозильною камерою. Хоча зауважимо, що останнім часом на такі холодильники попит менший, тому що люди все рідше зберігають в морозилках великі запаси. Якщо ви любите створювати у себе в холодильниках комори, то Вам краще купувати окремі морозильники.

При виборі обсягу холодильної камери важко дати конкретних рекомендацій - все залежить тільки від Ваших потреб. Одна з головних вимог, що пред'являються при виборі холодильника, - щоб він міг вмістити всі продукти, які Вам потрібні.

В описах моделей вказуються як габаритні розміри холодильника, так і корисний об'єм всього холодильника, і корисні обсяги морозильної і холодильної камер. Це - об'єм холодильника без вирахування полиць і т.п. об'єктів внутрішнього обладнання і т.п.

Крім співвідношення обсягів морозильної і холодильної камер, потрібно звернути увагу на розташування морозильної камери. Хотілося б відмітити, що нижнє розташування морозильної камери зручніше верхнього, оскільки морозилкою ми користуємося значно рідше, ніж холодильною камерою.

Розморожування
Робота системи охолодження припускає можливість утворення в холодильнику сніжного нальоту або інею. Щоб позбутися цієї проблеми, виробники застосовують різні системи розморожування холодильника:

- Для морозильної камери - ручне розморожування або система No Frost;
- Для холодильної камери - автоматичне розморожування (краплинне або ж система No Frost). Холодильників з ручним (не автоматичним) розморожуванням холодильної камери зараз майже не зустрічається.

Краплинна система розморожування проста і ефективна. На задній стінці холодильної камери розташований випарник (охолоджуючий елемент камери), внизу випарника знаходиться злив. У холодильній камері під час роботи компресора на задній стінці холодильника утворюються крижинки. Через певні проміжки часу компресор зупиняється, крижинки починають танути, крапельки стікають вниз, в злив, звідти в спеціальну ванну, розташовану на компресорі, і випаровуються. Цей процес здійснюється поступово, і абсолютно непомітно для Вас.

Ручне розморожування морозильної камери говорить саме за себе. Це означає, що приблизно раз на рік Вам потрібно буде відключати морозильну камеру і розморожувати її, звільняючи від намерзань і полою, якщо такі утворилися. Воду, що відтанула потім потрібно буде зібрати і вилити, а камеру помити і протерти.

Система No Frost ("Без інею") забезпечує розморожування морозильної камери, або морозильною і холодильною, залежно від моделі. У холодильників з системою No Frost випарник розміщується за задньою стінкою або зверху морозильної камери. Спеціальний вентилятор забезпечує циркуляцію холодного повітря усередині камери. Таким чином, інею усередині камери не з'являється, - він утворюється тільки на випарнику, прихованому від нас. Через кожні декілька годинників вентилятор зупиняється, і включається нагрівач. Вода, що відтанула, віддаляється по жолобках в спеціальний піддон, і випаровується. Переваги No Frost - дійсно зручна система, іній не утворюється в морозильній камері і на продуктах, холодильник не вимагає особливого догляду. Зауважимо однак, що у деяких сучасних холодильників без No Frost застосовується настільки довершена теплоізоляція морозильної камери (і інші технології), що реально подібні холодильники доводиться розморожувати не частіше разу на рік. А оскільки виробники і так рекомендують раз на рік мити холодильник, можна сказати, що хороші холодильники з ручним розморожуванням морозильної камери в зручності звернення не поступаються холодильників з No Frost.

Компресори
Питання про кількість компресорів неодмінно виникає, адже їх кількість грає важливу роль.

Два компресори - це дві незалежні холодильні системи, одна з яких забезпечує роботу холодильної камери, інша - морозильною. Відповідно, і навантаження розподілене на дві системи. З технічної точки зору, дві системи охолоджування - правильніше рішення для холодильника. Приміром, ви відкривали дверці холодильної камери, температура там підвищилася, термостат реагує відповідно: щоб знизити температуру, включається компресор. Якщо це - однокомпресорний холодильник, компресор працюватиме одночасно і на холодильну, і на морозильну камеру, - але ж знизити температуру потрібно було тільки в холодильній! Отже, зусилля, витрачені на морозилку, пропадають даремно. У двохкомпресорний моделі в цьому випадку активізується тільки компресор холодильної камери.

Можна відзначити наступні основні переваги двохкомпресорних холодильників:
- Теоретично, більш високий ресурс роботи - оскільки кожен компресор включається тільки для своєї камери, коли це необхідно.
- Продуктивність по холоду у двохкомпресорних моделей, як правило, вище.
- Управління зручніше, оскільки можна незалежно регулювати температуру в камерах, і окремо відключати холодильна і морозильна камери.

Клас енергоспоживання
При виборі холодильника необхідно звертати особливу увагу на його енергоекономічність. Адже з усіх домашніх електроприладів найбільша витрата енергії припадає саме на холодильник, і потрібно намагатися вибрати модель якомога більш економічну по енергоспоживанню.

Клас енергоспоживання холодильника виставляється в діапазоні від А до G, де класу А відповідають найкращі показники по економічності енергоспоживання, а класу G, відповідно, гірші.

Визначається номінальне значення витрати електроенергії для даного холодильника відповідно до нормативів енергоспоживання даної категорії. Номінальне значення, тобто, скільки холодильник теоретично повинен споживати енергії, приймається за 100%. Потім визначається, скільки холодильник дійсно споживає електроенергії.

A менше 55%
B 75%
C 75-90%
D 90-100%
E 100-110%
F 110-125%
G понад 125%

Поняття "клас Super А" (А +, А + +), для холодильників, чиї показники по витраті електроенергії значно нижче звичайного класу А.

Таким чином, витрата електроенергії на практиці може бути більш ніж наполовину менше теоретичного, номінального значення. Це забезпечується компресорами високого класу, високоякісною ізоляцією і т.д.

У кожного холодильника є наклейка енергоекономічності, на якій вказується найменування моделі, клас енергоспоживання, теоретичний витрата енергії на рік, корисні обсяги морозильної і холодильної камер, можливості морозильної камери і, за бажанням виробника, - рівень шуму. Аналогічні дані наводяться у нас на сайті в описі моделей холодильників.

Кліматичний клас
У кожного холодильника виробником визначаються умови експлуатації, зокрема, температура навколишнього середовища, при якій даний холодильник повинен працювати і буде працювати нормально. Ці параметри визначають кліматичний клас холодильника, названий так за аналогією з кліматичними поясами. Існують наступні кліматичні класи:

N нормальний: температура навколишнього середовища від +16 до +32 градусів
SN субнормальний: від +10 до +32 градусів
ST субтропічний: від +18 до +38
T тропічний: від +18 до +43

У нас на ринку традиційно представлено більше холодильників з кліматичними класами N і SN. Однак, оскільки річна температура в нас може бути вище 32 градусів, виробники стали випускати "мультіклассовие" холодильники, наприклад, N-ST або SN-ST. Таким чином, встановлюються більш широкі температурні рамки.

При виборі холодильника ми рекомендуємо вам звертати увагу на кліматичний клас: старайтеся, щоб він відповідав вашим умовам експлуатації. Кліматичний клас вказується на наклейці технічної (зазвичай розташованої усередині холодильної камери), там же наводиться найменування хладагента, серійний номер (у більшості випадків) і деякі інші дані.
Холодильна камера
Полиці в холодильній камері можуть бути виконані з пластику, металу або скла. Останній варіант переважно - полиці із загартованого скла дуже міцні, їх легко мити, поверхня полиці рівна (відповідно, все буде стояти рівно), і скло не заважає огляду. До того ж скляні полиці виглядають елегантніше, і можуть володіти не меншою грузоустойчівостью, ніж металеві (багато скляні полки розраховані на навантаження до 40 кг).

Фіксатори полиць проти висунення забезпечують досить зручне перевага - полку не можна висунути випадково (наприклад, якщо знімаєш щось важке з незафіксованою верхньої полиці, вона може "поїхати", доставляючи вам немало незручностей). У той же час, якщо вам знадобиться спеціально вийняти полицю, фіксатори легко знімаються.

Наявність великої кількості поділів для перестановки полиць по висоті надасть вам чималі зручності, тому що ви легко зможете регулювати висоту і відстань між полицями, відповідно до ваших побажань.
 

Освітлення в холодильнику може забезпечуватися однією або двома звичайними лампочками, або ж галогенової лампою. Лампи повинні бути достатньо яскравими, розташовуватися якомога ближче до переднього краю, і світити всередину. Освітлення, розташоване біля задньої стінки, менш бажано, оскільки воно, по суті, добре освітлює тільки задню стінку.

Кронштейн для пляшок допоможе вам заощадити внутрішньо простір і зручно розмістити пляшки.

Зверніть увагу на внутрішнє оформлення дверцят холодильного відділення: там мають бути всі необхідні вам полички, утримувачі, контейнери, підставки для яєць і т.п.

У деяких холодильників двері холодильного відділення може бути оснащена додатковими пристроями:
Домашній бар - є врізане у двері холодильного відділення віконце з власної дверцятами-стійкою, відкриваючи яку, ви можете брати різні напої з холодильника.
Подача холодної води - в холодильнику є резервуар для рідини (води, соку і т.д.) або ж підключена подача очищеної водопровідної води, а із зовнішнього боку дверей холодильного відділення є поглиблення з дозатором, через який можна наливати рідину.
Льодогенератор - пристрій для отримання льоду (зазвичай є два режими - лід в кубиках або колотий). У більшості випадків холодильники з льодогенераторами необхідно підключати до системи водопостачання (до холодної води).

У багатьох холодильників є така можливість, як переважування дверей на іншу сторону. У випадках проблем з розміщенням, це може стати єдиною можливістю нормально користуватися холодильником. Необхідно це передбачити, і при необхідності вибирати модель з можливістю переважування дверей.

Холодильник зручніше у переміщенні, якщо у нього є ззаду спеціальні коліщатка. Холодильник стоїть на ніжках, але якщо його потрібно перемістити, досить трохи нахилити назад і вести на коліщатках, а не нести.

Слід звернути увагу також на еластичні гумові ущільнювачі на дверях, на плавність і щільність закриття дверцят холодильника і т.д.

Про характеристики та особливості морозильних камер читайте в статті "Як вибрати морозильну камеру".

Електронне управління дозволяє встановити точну температуру (у градусах), яку ви хочете підтримувати в холодильній і морозильній камері.

Функції та можливості холодильників
При виборі холодильника слід мати на увазі, які режими і можливості вам можуть знадобитися в процесі експлуатації, і для чого вони використовуються.

Режим суперохолоджування в холодильній камері виконує приблизно ту ж функцію, що й режим суперзаморожування - у морозильній: дозволяє значно знизити температуру (до +2 градусів), щоб "справитися" з охолодженням знову поміщених в холодильник продуктів. Адже тільки що принесені в будинок продукти можуть мати досить високу температуру (особливо якщо на вулиці спекотно), а при приміщенні великої кількості таких продуктів у холодильник температура усередині холодильної камери занадто підвищується, що може негативно позначитися на вже наявних у холодильнику продуктах. Режим суперохолоджування дозволяє швидко охолодити нові продукти до потрібної температури, і убезпечити вже наявні в холодильнику продукти.

Дуже корисними для контролю нормальної роботи холодильника є різноманітні сигналізації - звукові і світлові. Серед них хотілося б відзначити аварійну сигналізацію на підвищення температури в морозильній камері: якщо температура підніметься вище -13 - -11 градусів, спрацює сигналізація - світлова або звукова (як правило, у холодильників є кнопка відключення звукового сигналу).

Крім цього, у холодильників буває звуковий / світловий сигнал незакритих дверях морозильної і холодильної камер. Приміром, у деяких холодильників з електронним уп

Гарантии