База - склад магазин С нами комфортно
легко и надежно
         (043) 269-22-56
         (067) 988-63-99
         (093) 787-75-63
         (099) 706-64-42
Время работы: 9-00 18-00
заказы через сайт
круглосуточно
(Пустая)
Единая страна
Русский  Украинский 

Каталог

Блог / Новости

Блог / Новости RSS 2.0

Опалювальні котли

Давайте ще раз поговоримо про правильний вибір опалювального котла. Зараз  ринок опалення та водопостачання готовий запропонувати безліч різноманітних опалювальних котлів - як россйскіх, так і вітчизняних виробників. Такий величезний вибір обов'язково ставить у глухий кут споживача. 

 Що ж робити в цій непростій ситуації? Як правильно вибрати опалювальний котел?

Хотілося б ще раз поговорити з вами про це. На мій погляд, і багато хто зі мною погодяться, найбільш оптимальним варіантом у цьому випадку буде звернутися до фахівця. Але не можна гарантувати, що цей "спеціаліст" не буде таким же "чайником" як і ви, тільки під вивіскою якої-небудь фірми. Давайте поки без фахівців спробуємо розібратися в тому, як же вибрати оптимальний для себе варіант опалювального котла. Адже вирішальне слово завжди залишається за замовником і слово фахівця буде швидше рекомендацією, ніж мотивом до дії. Тому кінцеве рішення буде прийматися вами самостійно.

Паливо

Необхідно розібратися в тому, що таке опалювальний котел і які характеристики варто враховувати при купівлі! Чим полити збираємося? Вибір палива - це основа для того, щоб вибрати опалювальний котел. Паливо неодмінно має бути доступно у вашому районі! Розгляньте всі варіанти. Електрика, вугілля-дрова, дизель, магістральний газ, зріджений газ. Якщо надалі буде підведений магістральний газ, робіть вибір на користь котла, який можна буде переробити потім для роботи на газі.

Обслуговування

Опалювальної котел необхідно обслуговувати За ступенем тимчасових витрат на обслуговування самий витратний - твердопаливний котел. Потрібно не тільки стати кочегаром, а ще чистити, золу і димар, заготовляти і сушити дрова. Потім йде дизельний котел. Якість дизеля дуже сильно впливає на ступінь забруднення котла сажею. Сажу треба видаляти регулярно, інакше зросте витрата палива, яке пока що недешеве. Ну і саме просте обслуговування для газоивх котлів. Газовий котел потребує чищення димоходу і видалення конденсату (вологи) з димаря. Отже вид палива обрали.

Конструкція

Визначившись з видом палива приступаємо до вибору конструкції котла. Опалювальні котли розбивають на два види по відношенню до отримання гарячої води з-під крана:

Одноконтурний

У цих опалювальних котлах присутній тільки один контур для опалення. Щоб отримати гарячу воду з-під крана необхідний бойлер непрямого нагріву.

Двоконтурний

У конструкції котла присутній крім, контуру опалення, також і контур водопостачання. (ГВС, так пишуть у платіжках на оплату ЖКГ). Тут є два варіанти. Приготування ГВП у проточному режимі,як газова колонка, або приготування ГВП у вбудованому в котел бойлері.

Потужність

Опалювальні котли розрізняються по потужності! Правильно оцінити теплову потужність котла може тільки проектувальник, розрахувати і врахувавши теплові втрати будинку, характер теплоносія і багато інших деталей. Ми ж можемо оцінити її лише приблизно. Насамперед визначаємо площу опалювального будинку, висоту стель. Якщо вважаємо, що будинок добре утеплений, то розраховуємо за простою формулою: Потужність котла Вт/100 = Опалювальна площа (кв. метри.) При висоті стель до 3-х метрів. Якщо ви вішаєте на нього бойлер непрямого нагріву, то візьміть ще запас потужності для нього. Теплі підлоги - будьте ласкаві додати ще 10-15% потужності. Таким чином ми отримали приблизну потужність нашого опалювального котла!

Теплоносій

Опалювальний котел використовує теплоносій. Важливі характеристики теплоносія. Всі опалювальні котли розраховуються під використанні води як теплоносія. Якщо бажаєте використати спеціальний теплоносій - не забудьте проконсультуватися з фахівцем, чи може цей опалювальний котел працювати з цим типом теплоносія. Найкращий варіант - звернутися в сервісний центр по цій торговий марці. Майстри вам підкажуть, які опалювальні котли найнадійніші, щоб у будушем було менше головного болю з ремонтом котла.

Автоматика

Автоматика буває різна. Зрозуміло, що проста автоматика дешевше. Більш просунута автоматика економить паливо. За статистикою кімнатний датчик при використанні економить близько 10% топлива за сезон. Виносний датчик вуличної температури економить близько 20% палива. Кімнатні програматори дозволяють встановити найбільш економічну роботу опалювального котла на тиждень. Зменшити витрати палива в робочі дні, коли людина знаходиться на роботі і т.д. Статистика дає економію для них близько 30% палива за опалювальний період.

Інші характеристики

Вага, конструкція, теплообмінник

Підлогові опалювальні котли прекраснр підійдуть для окремих котелень. Потужність підлогового опалювального котла як правило вище, ніж настінного. Настінні опалювальні котли мають компактні габарити, тому їх рекомендують для поквартирного опалення.

Матеріал теплообмінника чавун, мідь, сталь

 

Чавун - вічний матеріал з хорошою теплопровідністю, звідси випливає великий ККД, але він крихкий і боїться механічних пошкоджень і ударів. Мідь - дуже висока теплопровідність, звідси ККД дуже високий. Але його доведеться поміняти років через 7-10, в залежності від товщини теплообмінника. Нержавіюча сталь - недорогий практичний матеріал, він дозволяє виготовити пластинчасті теплообмінники. Його також доведеться поміняти через 7-10 років, однак ціна питання менше ніж мідь.

 

Конструкція

Від конструкції опалювального котла залежать його габарити. Наприклад опалювальний котел з відкритою камерою згоряння має димарр не менне 4-5 метрів. Закрита камера згоряння дозволяє використовувати короткі коаксіальні димоходи довжиною від 50 см. Віпповідно монтаж і покупка димоходу впливають на загальну ціну системи. Турбокотли в цьому питанні економніші по фінансових витратах. Вони можуть бути як настінні так і підлогові, і займають менша місця через фактичну відсутність димоходу.

Ціна

Ціна питання завжди цікавить гарного господаря. Мені доведеться вас засмутити. Неможливо купити якісний котел за ціною дешевого. Високотехнологічний опалювальний котел має багато патентів, там використані інші матеріали, товщина мідних деталей буде більше. Відповідно через одну мідь або якості чавуну ціна буде вища. Простий приклад якості чавуну. Котли однієї потужності 20 кВт: твердопаливний котел КЧМ (Росія) важить 275 кг, DAKON або VIADRUS (обидва Чехія) 250 кг, Roca (Іспанія) - 235 кг. Зате КЧМ має великий плюс якщо його поставиш, то його ніколи і ніхто не викраде із котельні! Такий котел мені тягли на другий поверх шість чоловік, роздовбали мені всі сходинки! Жарт ... А про сходинки не жарт...

Новітні технології

Найсвіжіший приклад газові конденсаційні котли. Застосуванням конденсаційних технологій дозволяє при спалюванні газу використовувати приховану енергію конденсації водяної пари в димових газах. У результаті ККД конденсаційного газового котла становить більше 100%. Це приблизно близько 30% економії газу за опалювальний період! Ну це для тих хто рахує гроші в довгостроковій перспективі.

Визначитися з видом палива вам допоможе консультація в адмістраціі району. Адміністрація району в котрому ви проживаєте володіє інформацією по виду палива, яке найбільш доступне в вашому регіоні, про його підвезення, наявність продавців і т.д. Також вони поділяться з вами своїми найближчими планами та перспективами. Можливо у вас скоро буде газ, а ви про це навіть не підозрюєте і збираєтеся купити дизельний котел!

Природній газ зараз саме економічно вигідне паливо. Ціна відносно не велика. Ефективність спалювання газу і відповідно ККД опалювальних котлів високі. Відповідно вони екологічно чистіші інших котлів за викидами в атмосферу. Дуже корисно це знати, якщо у вас захворювання дихальної системи. Магістральний природній газ немає необхідності запасати, відповідно немає необхідності готувати ємність для зберігання палива.

Газові опалювальниі котли зараз самі економічно вигідні в експлуатації, самі прості в обслуговуванні, самі довговічні! Із мінусів - при проектуванні необхідно погоджувати проект з газовою службою, яка буде поставляти вам природній газ. Це невелика паперова канітелька. Але все можна подолати.

Дизельний опалювальний котел. Ну а якщо немає можливості підключення до природнього газу? Що робити? Без паніки! Беремо рідкопаливний опалювальний котел або дизельний котел, що взагалі-то одне і те ж. Що для цього необхідно? Вибрати і встановити дизельний опалювальний котел. Подбати про своєчасне підвезення дизпалива. Поставте ємність під дизельне паливо, при цьому зробіть так, щоб бензовоз міг туди під'їхати, ну або на крайній випадок купуйте дизель в бочках . Ємність доречніше опустити під землю, щоб уникнути специфічного запаху. Сам же дизельний котел має герметичні входи і виходи паливопроводів, тому запаху від нього немає зовсім. По ефективності обігріву дизельні котли практично не відрізняються зараз від газових котлів. Не забувайте про обслуговування дизельного котла.

Твердопаливні котли можна топити бурим вугіллям, дровами, торфом і сланцем. Зберігати запас палива десь необхідно. Подбайте про площі під вугілля чи дрова. Твердопаливний котел вимагає постійного завантаження. ПТобто його потрібно кочегарити - від двох до чотирьох разів за добу. Щоб не зовсім перетворитися на кочегара поставте в систему опалення тепловий акумулятор, який розподілить рівномірно в часі тепло від згоряння палива.

Електричні опалювальні котли живляться від електрики, напевно самі прості і доступні за ціною серед опалювального обладнання. Обслуговування їх мінімальне. Полягає у включенні і виключенні кнопок. На даний момент, найбільш популярні електрокотли малих потужностей. Електрика дорожчає і дешевшати поки не збирається. Тому часто доводиться відчувати нестачу або обмеження по споживаної електричної потужності. У сучасних умовах електричні котли часто ставлять в якості допоміжних, для того, щоб підтримувати систему на основних - твердопаливних або дизельних котлах.

Широкий вибір електричних котлів на baza.vn .ua . Також не забувайте про ті чарівні якості електрики за які нам доводиться розплачуватись. Напруга то скаче, то зникає. Рекомендується до кожного опалювального котла поставити якщо не джерело аварійного живлення, то хоча б стабілізатор напруги! Це відноситься до всіх котлів, за виключенням енергонезалежних.

Гарантии