База - склад магазин С нами комфортно
легко и надежно
         (043) 269-22-56
         (067) 988-63-99
         (093) 787-75-63
         (099) 706-64-42
Время работы: 9-00 18-00
заказы через сайт
круглосуточно
(Пустая)
Единая страна
Русский  Украинский 

Каталог

Блог / Новости

Блог / Новости RSS 2.0

Підбір радіаторів для систем опалення

При обігріві приміщень за допомогою радіаторів завжди є вибір:

    або встановити невеликі радіатори і збільшувати тепловіддачу від них, підвищуючи температуру теплоносія (високотемпературне опалення),

    або при тій же тепловіддачі збільшити розміри радіатора, але отримати більш низьку температуру його поверхні (низькотемпературне опалення).

У першому випадку радіатори розжарені, до них неможливо доторкнутися, що незручно і небезпечно, наприклад, для обігріву дитячих кімнат, У такої системи опалення немає запасу регулювання. До того ж, якщо температура радіаторів висока, відбувається розкладання органічної пилу, яка є в будь-якому приміщенні. Продукти розкладання виділяються в повітря і будуть вдихати в легені.

При низькотемпературному опалюванні радіатори злегка теплі, а й у кімнаті тепло. Це комфортно і безпечно для здоров'я, тому краще вибрати великі радіатори, а не маленькі.

Професійний розрахунок радіатора вимагає навичок і врахування багатьох факторів (теплоізоляція будівлі і т.д.). Для спрощеного підбору теплової потужності радіатора можна дотримуватися наступних правил:

    в кімнаті з однією зовнішньою стіною і одним вікном для опалення 10 м2 житлової площі достатньо 1 кВт теплової потужності радіатора.

    Якщо в кімнаті дві зовнішні стіни і одне вікно, то для 10 м2 потрібно 1,2 кВт теплової потужності,

    а якщо дві зовнішніх стіни і два вікна - 1,3 кВт,

Але буває так, що не завжди знайдеться радіатор, потужність якого відповідає зробленому розрахунку, такого радіатора може не існувати зовсім. Тому слід мати на увазі, що для комфортного опалення потрібно брати радіатор більшої потужності, ніж у виробленому розрахунку; в цьому випадку зросте якість опалювальної системи, тобто стануть можливими точне налаштування і низькотемпературний режим опалювання. Наприклад, якщо за розрахунком для спальні потрібен опалювальний прилад потужністю 1,8 кВт, а найближчі потужності радіаторів необхідної висоти при перепаді температур 90/70 ° С тільки 1524 і 1905 Вт, то, звичайно ж, ми виберемо той прилад, у якого теплова потужність 1905 Вт (1,9 кВт). Він буде трохи дорожче, але при установці на нього термостатичного вентиля ми легко доб'ємося потрібної температури, До того ж не потрібно нагрівати прилад до межі, щоб досягти нормальної температури повітря в кімнаті. Це так само збільшить ресурс радіатора.

Поради щодо економії енергії при експлуатації систем опалення

    Установка погодозалежного регулятора опалення погодозалежні регулятори опалення, що встановлюються як правило в котельні автоматиці, регулюють температуру в прямому трубопроводі опалення в залежності від відповідної зовнішньої температури. Тепла генерується не більше, ніж це необхідно. Для цього на погодозалежному регуляторі настроюється відповідність температури лінії температурі зовнішнього повітря. Ця установка не повинна бути вище, ніж це потрібно відповідно до розрахунку опалювальної установки (економія - до 15%). Завдяки інтегрованим тимчасовим програмами автоматично включаються і вимикаються фази нагрівання й зниження температури (напр., вночі). Погодозалежні регулятори опалення в поєднанні з термостатичними кімнатними регуляторами є найбільш економічний спосіб регулювання опалення (сумарна економія палива до - 30%).

    Режим зниження температури опалювальної установки Знижуйте температуру приміщення на ніч і на час Вашої відсутності. Простіше і надійніше за все це можна виконати за допомогою регулюючих приладів з індивідуально вибираними тимчасовими програмами. Під час періодів зниження встановлюйте температуру приміщення приблизно на 5 ° С нижче, ніж у періоди повного опалення. Зниження більш ніж на 5 ° С не приносить ніякої подальшої економії енергії, тому що в цьому випадку для наступного періоду повного опалювання знадобилася б підвищена потужність нагріву. Тільки при тривалій відсутності, напр., На час відпустки, має сенс ще більше знизити температуру. Але взимку стежте за тим, щоб забезпечувалася достатня морозозахисту.

    Кімнатна температура Встановлюйте кімнатну температуру рівно такий, щоб забезпечити почуття комфорту. Збільшення кімнатної температури на кожний градус позначає збільшення витрати енергії приблизно на 6%. При завданні температури враховуйте призначення приміщення. Так, наприклад, звичайно не потрібно нагрівати до 20 ° C спальню або рідко використовувані приміщення.

    Налаштування режиму роботи У більш теплу пору року, коли житлові приміщення не треба опалювати, ми рекомендуємо Вам перемкнути систему опалення на літній режим. У цьому випадку режим опалення вимкнений, але прилад або установка, тим не менш, залишаються в стані готовності для підігріву води.

    Рівномірний опалення Часто в квартирі з центральним опаленням опалюється тільки одна єдина кімната. Через огороджувальні поверхні цього приміщення, тобто стіни, двері, вікна, стеля, підлога суміжні неопалювані приміщення неконтрольовано опалюються, що веде до ненавмисним втрат теплової енергії. Зрозуміло, потужності опалювальних приладів цього опалювального приміщення більше не достатньо для подібного режиму експлуатації. В результаті, приміщення більше не опалюється належним чином і виникає неприємне відчуття холоду (такий же ефект виникає, якщо залишаються відкритими двері між опалювальними та неопалюваними або частково опалювальними приміщеннями). Це неправильна економія: Опалення працює, але, тим не менш, не забезпечує приємний, теплий мікроклімат приміщення. Більш високий комфорт опалення і раціональний режим роботи забезпечуються, якщо всі приміщення у квартирі опалюються рівномірно і відповідно їх призначенням. Крім того, може страждати і сам будинок, якщо його частини не опалюються або опалюються недостатнім чином.

    Термостатні клапани та регулятори кімнатної температури Сьогодні повинна бути сама собою зрозумілою установка термостатних клапанів на всі опалювальні прилади. Це дозволяє економити до 15% енергії. Вони точно підтримують однократно задану кімнатну температуру. За допомогою термостатних клапанів в поєднанні з регулятором кімнатної температури (і / або погодозалежним регулятором) Ви можете встановити кімнатну температуру відповідно індивідуальним потребам, забезпечуючи, таким чином, економічний режим роботи своєї опалювальної установки. У кімнаті, в якій знаходиться регулятор кімнатної температури, завжди залишайте повністю відкритими клапанами всіх отопітельнихпріборов, тому що в противному випадку обидва регулюючих пристрої впливають один на одного, що може привести до погіршення якості регулювання. УВАГА! Часто можна спостерігати наступні дії користувачів: Як тільки в приміщенні стає дуже жарко, вони закривають термостатні клапани або встановлюють кімнатний термостат / регулятор кімнатної температури на більш низьку температуру. Коли через якийсь час знову стає занадто холодно, вони знову відкривають термостатні клапан. Цього робити не потрібно, тому що регулювання температури забезпечується самим термостатним клапаном: Якщо кімнатна температура перевищує значення, встановлене на голівці чутливого елемента, термостатні клапан автоматично закривається, якщо температура падає нижче встановленого значення, він знову відкривається.

    Не загороджуйте регулюючі прилади Не загороджуйте свій регулюючий прилад меблями, фіранками або іншими предметами. Він повинен мати можливість безперешкодно вимірювати температуру циркулюючого в приміщенні повітря. Загороджений термостатні клапани можуть бути оснащені дистанційними датчиками, завдяки чому їх функціонування не порушується.

    Провітрювання житлових приміщень Під час опалювального сезону відкривайте вікна тільки для провітрювання, а не для регулювання температури. Коротке, інтенсивне залпове провітрювання більш ефективно і економічно, ніж кватирки, відкриті на довгий час. Тому ми рекомендуємо на короткий час повністю відкривати вікна. Під час провітрювання закривайте всі знаходяться в приміщенні термостатні клапани або встановлюйте наявний кімнатний термостат на мінімальну температуру. Завдяки цим заходам забезпечується достатній повітрообмін, без зайвого охолодження і втрат енергії (напр., через небажаного включення опалення під час провітрювання).

Гарантии