База - склад магазин З нами комфортно
легко та надійно
         (043) 269-22-56
         (067) 988-63-99
         (093) 787-75-63
         (099) 706-64-42
Ми працємо: 9-00 18-00
замовлення через сайт
цілодобово
(Порожня)
Единая страна
Русский  Украинский 

Каталог

Блог / Новини

Блог / Новини RSS 2.0

Котли опалювальні

По типу використовуваного палива котли опалення поділяються на:

    * Твердопаливні (пелетні, дров'яні, вугільні),
    * Рідкопаливні (дизельні, мазутні),
    
* Газові
    * Електричні
    * Комбіновані


Котли водогрійні
на гранулах:

     Котли водогрійні (жаротрубні), гранульні (твердопаливні) працюють виключно на деревних паливних гранулах (пелетах). У камері спалювання гранульного котла знімається приблизно 30% потужності, а в конвективної приблизно 70% потужності Випускаються також і адаптовані для спалювання гранул універсальні водогрійні котли (котли «утилізатори») з ККД менше 80%.

Котли утилізатори:

    Котли водогрійні (жаротрубні), працюють на звичайних дровах, смітті, листі та інших твердих органічних відходах. Застосовуються для спалювання пресованої соломи. Діапазон потужностей існуючих котлів від 30 КВт до 2 МВт, але ККД невисокий у зв'язку з тим, що в спалюється паливо з різними параметрами.

Котли опалення газові:

     Газові котли опалення працюють на природному газі або, при конструктивних можливостях на зрідженому газі.
Газові котли - найпоширеніший тип котлів, як у Росії, так і в усьому світі. Приблизно половина всіх продаваних котлів - газові котли. У цьому немає нічого дивного, адже газ - це найдешевше паливо на сьогоднішній день.
За місцем монтажу розрізняють два види котлів - настінні газові котли і підлогові.
Всі підлогові газові котли можна розділити на дві основні групи: з атмосферними і з наддувним (іноді їх називають змінними, вентиляторними, навісними) пальниками. Атмосферні пальники - простіше за конструкцією і дешевше, працюють тихіше. Котли з наддувним пальниками володіють більшим ККД і стоять при цьому значно дорожче. Котли для роботи з наддувним пальниками дозволяють встановити пальник працює як на газі, так і на рідкому паливі.
Настінні газові котли - це, як правило, досить компактні і, відповідно, малі за потужністю (до 30 кВт), але з досить високим ККД газові котли.
Настінні котли опалення також бувають з природною тягою, у зв'язку з наявністю відкритої камери згоряння, а також котли з закритою камерою, тобто з примусовим відводом продуктів згоряння.

Підлогові і настінні газові котли прийнято розрізняти на такі основні види:
    * Одноконтурні газові котли;
    
* Двоконтурні газові котли;

     Одноконтурні газові котли використовують тільки для опалення приміщень. Двоконтурні котли, крім цього, також для опалення та організації гарячого водопостачання.
Нещодавно з'явився новий тип газових котлів - конденсаційні котли. Своєю назвою це обладнання зобов'язана здібності відбирати з продуктів згорання <приховану> теплоту, яку одержують конденсацією містяться в них водяної пари. Використання цієї, зазвичай минає разом із димовими газами теплоти дозволяє котлу досягати середнього за опалювальний період умовного ККД 107-109%.

ПРИНЦИП РОБОТИ: У димових газах міститься велика кількість водяних парів. У конденсаційному котлі ці пари охолоджуються в теплообміннику теплоносієм із зворотної лінії системи опалення. Водяні пари конденсуються, і прихована теплота конденсації передається теплоносію зі зворотної лінії системи опалення, додаючи до теплоти, отриманої від згоряння палива. Таким чином, досягається ККД вище 100% для нижчої теплоти згоряння, що дає відчутну економію палива. При такому процесі згоряння газу викид забруднюючих речовин в атмосферу - мінімальний. Відомо, що чим нижче температура опалювальної системи, тим більше можливість використання конденсаційного принципу. При експлуатації конденсаційного котла в робочому режимі температур 80/60 'C відбувається мінімальна конденсація водяної пари і ефективність котла становить приблизно 98%. При цьому різниця ефективності в порівнянні з класичним котлом (92%) не така велика. Інша ситуація буде при зниженні температур опалювальної системи, наприклад до 50/30 'C. Тоді в повній мірі буде використаний конденсаційний режим котла, відбувається значна конденсація водяної пари і ефективність сягає 107-109%.

Електродні котли:

     Процес нагріву теплоносія в електроводонагрівачі електродного типу відбувається за рахунок омічного нагріву, тобто процес нагріву теплоносія йде безпосередньо, без «посередника» (наприклад Тена). При цьому явища електролізу не спостерігається, так як катод і анод постійно міняються місцями із частотою електричної мережі.

Переваги електродних котлів:
    * Відсутність води в котлі у включеному стані (сухий хід) не призводить до яких-небудь наслідків і виходу його з ладу з причини відсутності нагріву води.
    * Відкладення накипу на електродах котла всього лише знижує його потужність і не призводить до руйнування електродів.
    * Електродні котли звичайно більш компактні, ніж ТеНові.

Недоліки електродних котлів:
    * Електричний струм пропускається безпосередньо через теплоносій, що значно підвищує ризик ураження струмом, а внаслідок величезних струмів витоку робить неможливим застосування що з таким казаном ПЗВ (пристрій захисного відключення).
    * З цієї ж причини відбувається електроліз теплоносія, що приводить згодом до значної зміни його хімічного складу, а відповідно до зміни електропровідності. Також електроліз призводить до виділення електролізних газів, що призводять до оповітрювання системи.
    * Виділені електролізні гази в залежності від складу теплоносія можуть бути отруйними.
    * Потрібна ретельна водопідготовка теплоносія по електропровідності.
    * Потужність електрокотла не постійна і сильно залежить від температури теплоносія в системі, причому зі зростанням температури теплоносія - зростає його електропровідність і споживана потужність, таким чином при первісному пуску системи в холодну пору року - потужності котла для прогріву може не вистачити. Збільшення електропровідності теплоносія до необхідного рівня при низьких температурах може призвести до того, що після прогрівання системи вона може зрости на стільки, що призведе до значного перевантаження і аварії в електромережі, а також виходу з ладу керуючої котлом силовий аппаратуи.
    * Цей же ефект (підвищення електропровідності теплоносія з зростанням температури) іноді призводить до електродугової пробою міжелектродного відстані (фактично КЗ) з величезним кидком струму в мережі живлення і як наслідок - множинним виходом з ладу різної апаратури включеної в цю мережу.
    * Непридатні для використання звичайних тосолов, антифризів і дистильованої води в якості теплоносія.
    * Неможливо використовувати для гарячого водопостачання за одноконтурною схемою.
    * Без значного ускладнення конструкції неможливо здійснити поетапне або плавне регулювання потужності, що призводить до великих кидків напруги в мережі живлення при включенні і виключенні котла. Особливо це помітно на котлах великої потужності.
    * Вимагають кваліфікованого обслуговування, специфічних знань по електропровідності води, необхідний постійний контроль споживаного струму.
    * Незамерзаючий теплоносій для електродних котлів доріг і не завжди доступний.

Електро котли (ТЕНові котли)
Робота цих котлів заснована на передачі теплової енергії від електричного Тена теплоносія (вода).

Переваги ТЕНових котлів:
    * Тени в котлі не мають електричного зв'язку з теплоносієм, в зв'язку з цим він набагато більш електробезопасен, практично відсутні струми витоку, що дозволяє спільно з котлом встановлювати ПЗВ (пристрій захисного відключення).
    * Потужність завжди постійна і не залежить від використовуваного теплоносія і його температури. Вона може змінюватися тільки в межах зміни напруги в електромережі.
    * Легко здійснювати поетапне або плавне регулювання потужності, що дозволяє мінімізувати кидки напруги в живильній мережі при включенні і виключенні котла.
    * Котли можуть працювати на звичайному тосолі, антифризі, воді і не вимагають водопідготовки за електропровідності.
    * Вихід з ладу одного Тена звичайно тягне за собою зупинку всього котла.
    * Можуть бути використані для гарячого водопостачання за одноконтурною схемою.
    * Котли можуть працювати на перегрітій воді, при цьому температура перегрітої води визначається лише тиском, на яке розрахований корпус котла.
    * Обслуговування ТЕНових котлів не вимагає специфічних знань по електропровідності води.

Недоліки ТЕНових котлів:
    * ТЕН (трубчатий електронагрівач) має обмежений ресурс і може перегоріти, тому при виборі котла слід звертати увагу на можливість заміни ТЕНів.
    * Відкладення накипу на ТЕНах значно погіршує їх охолодження і призводить до передчасного виходу їх з ладу, тому бажано вжити заходів для зниження жорсткості залитої в систему води. Ідеальний випадок - це застосування дистильованої води.
    * У разі роботи без води (сухий хід) можливий вихід з ладу ТЕНів. Це можливо у разі відмови або збою в роботі системи управління котлом, тому при покупці електрокотла потрібно переконатися, що блок або схема управління, ці котлом має у своєму складі додаткові ланцюги і пристрої захисту від виникнення аварійних ситуацій, що дублюють основні!
    * Ціна на ТеНові котли вище, ніж на електродні.

Індукційні котли
Принцип індукційного нагріву заснований на явищі електромагнітної індукції - створення індукованого струму змінним магнітним полем. Установка індукційного нагріву має конструкцію подібну з трансформатором, що складається з двох контурів. Первинний контур - магнітна система, вторинний контур - теплообмінний пристрій або ТВЕЛ (тепловиділяючий елемент). Під впливом змінного магнітного поля, створюваного магнітною системою, в металі теплообмінного пристрою індукуються струми, що викликають його нагрівання. Тепло від нагрітих поверхонь теплообмінного пристрою передається нагрівається середовищі.
Переваги індукційних котлів:
    * Принципова відсутність нагрівальних елементів, що виключає можливість виходу з ладу самого котла.
    * Повна відсутність роз'ємних з'єднань в конструкції, що виключає ймовірність виникнення течі.
    
* Значне зниження схильності до утворення накипу.
    * Висока електробезпека.
    * Можливість виготовлення котла практично на будь-які температури і тиску, що особливо важливо для технологічних застосувань.
    * Можливість роботи практично з будь-якими теплоносіями.
    * Можливість виготовлення котлів для безпосередньої роботи від мережі з напругою до 6-10 кВ., У тому числі постійного струму що в принципі неможливо або вкрай важко для інших типів котлів.

Недоліки індукційних котлів:
    * Висока вартість, порівняно з тенів та електродними (через ВЧ перетворювача)
    * Великі габарити і величезну вагу.
    * Ускладнена плавне регулювання потужності.

Гарантии